Výroční ceny OSA za rok 2023 – již 10. června 2024!

5. června 2024

Už za několik dní se dozvíme, kdo byl v roce 2023 nejúspěšnějším hudebním skladatelem a textařem v oblasti popové i vážné hudby. Zjistíme, kdo se nejvíc prosadil v zahraničí a který nakladatel si vedl nejlépe. Sošku si odnesou také autoři skladby, která byla v loňském roce nejposlouchanější, i úspěšní mladí autoři do 35 let. Která skladba či autor se zapíše do Zlatého fondu OSA a kdo se nejvíce zasloužil o propagaci a šíření české hudby v zahraničí?

To i mnoho dalšího přinesou Výroční ceny OSA za rok 2023, které se budou konat v pondělí 10. června 2024 od 20.15 na scéně Archy+ a vy je budete moci vůbec poprvé v historii budete moci předávání cen sledovat živě na stanici ČT art.

Tématem slavnostního večera je český folklor jako zdroj inspirace pro hudební tvorbu. Po dvouleté pauze se vrací moderátoři Petr Prokop a Ondřej Cihlář, známí především z divadla Vosto5. Vedle hudebních vystoupení vynikajících umělců za doprovodu Hrubé Hudby se můžete těšit i na večer plný zábavy a osobitého humoru.

Předávání cen se koná pod záštitou Ministerstva kultury ČR.